Tisztségviselőink (2006 - 2012)
Bemutatkozás: Szebik Károly

Szeretettel köszöntöm a Kedves Olvasót!

Szebik Károly evangélikus lelkész vagyok. 1974-ben születtem, Lébényből származom evangélikus családból. Nevemet a családunkból származó első lelkész, nagyapám testvére után kaptam.
1998-ban szereztem meg teológiai diplomámat, ekkor avattak lelkésszé Győrött, az Evangélikus Öregtemplomban. Lelkészi szolgálatomat Budapest legnagyobb gyülekezetében, Rákoskeresztúron kezdtem el, amelyet 1999-től 2001-ig Székesfehérváron, Bencze András lelkész úr mellett folytattam. Itt főként a Fehérvárcsurgói és a Gárdony - agárdi evangélikusok pásztorolása volt a feladatom.

2001 október 1-vel kerültem, akkor még helyettes lelkészként a Csákvár - Bicske - Csabdi Társult Egyházközségbe. 2003. június 14-én iktattak a gyülekezet lelkészévé, a saját kérésemre 6 évre. Ennek az az oka, hogy szeretném azt, hogy a gyülekezeteknek legyen véleménye a lelkész szolgálatáról, legyen lehetősége a véleményének hatákonyan hangot adni.

1996-ban vettem feleségül Kása Ildikót, aki a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem (Zeneakadémia) ének - zenetanár - karvezetés szakán szerzett diplomát. Három gyermekünk van: Julianna 10 éves, Károly Vilmos 3 éves lesz tavasszal, János György fiunk pedig most volt fél éves.

Áldásként konfirmációi igémet kívánom megtapasztalni a Kedves Olvasó életében:

Jézus mondta:
"Én vagyok a világ világossága: aki engem követ, nem jár sötétségben, hanem övé lesz az élet világossága."
(Jn. 8,12)

Csákvár, 2007. febr. 22.

Frissítés (2013. szept): Julianna lányom gimnazista; valamint 2013. augusztusában született meg negyedik gyermekünk: Szebik Mátyás Kristóf.