Déli harangszó

Egyházmegyénk legészakibb gyülekezete - egyben északi szomszédos gyülekezetünk - az Esztergomi Evangélikus Egyházközség sokáig anyagi nehézségekkel küszködött. Az elmúlt években azonban a gyülekezetben sok változás történt. Országos és megyei támogatásból sikerült a gyülekezet anyagi helyzetét egyensúlyba hozni. A változás leginkább abban nyilvánult meg, hogy az eddig rendszeres támogatásra szorult gyülekezet azt határozta el, hogy egy másik kicsiny gyülekezete számára szeretne segítséget nyújtani.

2006 nyarán a lelkészek Csákváron gyűltek össze szokásos havi lelkészgyűlésükre. A délben megszólaló helyi katolikus és református harangzúgásra az esztergomi lelkésznő, Ferenczy Andrea várta a mi harangjaink megszólalását is. Mivel a harangunk elektronikája elavult - és egyébként éppen meghibásodott-, a lelkésznő felajánlotta a segítségét.

Amikor ősszel a gyülekezeti elnökségek konferenciáján az Esztergomi lelkésznő mutatkozott be, legnagyobb ámulatunkra bejelentette, hogy a gyülekezet néhány vasúrnap alatt a meghirdetett gyűjtésre 100.000. Ft-ot gyűjtöttek össze a csákvári harang automatizálására.

November 19-én a csákvári istentiszteleten jelent meg az esztergomi gyülekezet 10 fős küldöttsége, hogy a testvéri szeretet és egymás terhének hordozásában való példaadásaként átadják az összegyűjtött összeget.

Ettől kezdve - Hála Istennek, aki ilyen példaértékű szeretetre indította esztergomi testvéreinket - minden délben megkondul a csákvári evangélikus harang is, hogy emlékeztessen minket a kegyelem idejének múlására, és az Istennel való találkozás felkészülésére is.

Kegyelmes Istenünk áldja meg és építse további szeretetben és békességben esztergomi hittestvéreinket!

Hálaadás a felújított csákvári evangélikus templomért - 2006. április 30.
Eseménynaptár 2007/I
ökumenikus imahét - Biblia Éve 2008