2007. II. félév programjai

Szeptember

14-15 Ifjúsági csendesnap Csákváron, a Kotló hegyen

22-én szombaton 19 órai kezdettel a Budapesti városevangélizációs sorozaton belül a Városmajori katolikus templomban énekel gyülekezetünk Harmonia Floriana Kórusa.

23-án vasárnap GAS – szószékcsere. Igét hirdet Csabdi, Bicskén és Csákváron Süller Zsolt tordas-gyúrói evangélikus lelkész

27-29-ig gyülekezetünk elnöksége Balatonfüreden vesz részt a Bajor Evangélikus Egyház és a Magyarországi Evangélikus Egyház testvéregyházi kapcsolatának 15 éves fennállási évfordulóján. Az ünnepségen Csákvár testvérgyülekezete, a Pyrbaumi Evangélikus Egyházközség is képviselteti magát.

30-án vasárnap gyülekezeti kirándulást tartunk Esztergom úti céllal. Résztveszünk az evangélikus istentiszteleten, majd a város főbb nevezetességeit (Bazilika, Múzeum, Mária Valéria híd, stb.) tekintjük meg. Ezen a napon nem tartunk istentiszteletet.

Október

5-6-án, pénteken és szombaton a Fejér – Komáromi Evangélikus Egyházmegye ifjúsága tart találkozót Csákváron.

8-9-10-én, hétfő- kedd – szerda este 18 órai kezdettel a bicskei evangélikus templomban evangélizácót tartunk. Igét hirdet D. Szebik Imre ny. evangélikus püspök.

14-én tartjuk Csákváron és Bicskén az őszi betakarítási hálaadó istentiszteletünket.

1. – 23 között tartja a Harmonia Floriana Kórus az őszi edzőtáborát Fóton, az Evangélikus Kántorképző Intézet épületében.

31-én Reformáció ünnepén Csákváron 11 órakor, Csabin 16 órakor tartunk ünnepi istentiszteletet. Csákváron 18 órai kezdettel református testvéreinkkel ünnepelünk együtt a református templomban Igét hirdet Szebik Károly

November

4-én vasárnap este 18 órai kezdettel zenés áhítatot tartunk a csákvári evangélikus templomban.

16-17-én gyülekezetünk elnöksége Révfülöpön vesz részt az Egyházkerület által szervezett konferencián.

18-án délután Csabdin szeretetvendégséget tartunk, amelyen D. Szebik Imre ny. evangélikus püspök tart előadást.

25-én Örök Élet vasárnapján emlékezünk meg istentiszteleteinken az egyházi esztendőben közülünk eltávozott testvéreinkről.

December

1-jén szombaton délután a hittanos gyerekek számára tartunk ádventi délutánt, ahol kézműveskedéssel, énekekkel készülünk ádventre.

2-án vasárnap este 18 órai kezdettel zenés áhítatot tartunk a csákvári evangélikus templomban.

1. – 11-12-én, hétfőn-kedden-szerdán 18 órai kezdettel a Csákvári Evangélikus Gyülekezetben adventi evangélizációt tartunk.
Hálaadás a felújított csákvári evangélikus templomért - 2006. április 30.
Déli harangszó
Eseménynaptár 2007/I