Testvérgyülekezeti kapcsolatunk Pyrbaummal
Csákvár - Pyrbaum 2007

Június 7-től 10-ig tartózkodott gyülekezetünkben a Pyrbaumi evangélikus testvérkórus, a St. Georgs Kirchenchor, valamint a gyülekezet 2006-ban megválasztott presbitériuma.
Pénteken reggel Giesz János polgármester úr fogadta a testvérvárosból érkezetteket. Majd Győrbe indultunk, ahol Ittzés János, egyházkerületünk püspöke, evangélikus egyházunk elnök – püspöke fogadta a kórust, és adott tájékoztatást egyházunk jelenlegi helyzetéről. Ezt követően a győri evangélikus gyülekezetet, az ott működő szeretetotthont, óvodát, általános iskolát és gimnáziumot és az épületek udvarára épült torony nélküli Öregtemplomot ismerhettük meg. Az ebédet városnézés, ill. élményfürdőzés követte, a napot pedig grillparty, és közös játékok zárták.
Szombaton Székesfehérvárra mentünk, ahol a város történelmi nevezetességeivel ismertettük meg vendégeinket, majd az ottani evangélikus gyülekezetet mutatta be Bencze András lelkész úr és Szebik Attila kántor. Az ebédet Csákváron a két gyülekezet presbitériumának közös ülése követte, amelyen a Csákvári Evangélikus Egyházközség életét mutatta be gyülekezetünk lelkésze.
Este a találkozó fénypontjára, a zenés áhítatra került sor, amelyen a pyrbaumi kórus a 400 évvel ezelőtt született evangélikus lelkészre és énekköltőre Gerhardt Pálra emlékezve összeállított műsorukat adták elő. A koncertet a közös ünnepi vacsora követte, amelyen meghívták kórusunkat és gyülekezetünket a következő évben Pyrbaumba.
Vasárnap az istentiszteleten a két testvérgyülekezet lelkésze közösen szolgált. Az igehirdetés szolgálatát Klaus Eyselein lelkész úr végezte, aki az ajándékba hozott bábokkal felejthetetlen élményt szerzett minden résztvevőnek.

Beszámoló az ünnepi istentiszteletről
Közös ifjúsági tábor Balatongyörökön 2007 augusztusában - beszámoló egy résztvevő tollából

Ittzés János püspök úrnál látogatóban
Istentisztelet után