Testvérgyülekezeti kapcsolatunk Pyrbaummal
Beszámoló az ünnepi istentiszteletről
Csákvár - Pyrbaum 2007
Közös ifjúsági tábor Balatongyörökön 2007 augusztusában - beszámoló egy résztvevő tollából

Testvérgyülekezeti kapcsolatunk Pyrbaummal

A Pyrbaumi Evangélikus Egyházközség és a Csákvári Evangélikus Egyházközség 2005. májusában testvérgyülekezeti kapcsolatra lépett. Ezzel kapcsolatban találhat a kedves Olvasó cikkeket.

A legfrissebb információk

Pyrbaumi tesvéreinkkel 2009. jún. 11-14-én találkozhattunk Csákváron. A szombat etsi koncertet követően emlékeztünk meg arról, hogy 10 éve tart a két kórus közti kapcsolat.

Jún. 14-én, vasárnap a délelőtti istentiszteleten Klaus Eyselein lelkész úr szolgált igehirdetéssel. Ekkor adták át a lenti képen látható útjelző táblát, hogy mindig a "szemünk előtt legyen, merre van Pyrbaum".

A tavalyi riedenburgi tábor folytatására Isten kegyelméből 2009. aug. 2-10-ig került sor, ezúttal Révfülöpön, az Ordass lajos Evangélikus Oktatási Központban. A tábor témája a "Kapcsolatok" volt. A sok fürdés mellett röplabdajáték, esti túra, hajókirándulás került az idei programba.

Gyülekezetünk kórusa 2010. májusában készül Pyrbaumba, jövő nyáron pedig az ifjúsággal készülünk a közös táborozásra.

Tavalyi híreink:
Gyülekezetünk Harmonia Floriana Kórusa, valamint a presbitérium 2008. május 1-4-ig látogatta meg pyrbaumi testvérgyülekezetét és testvérkórusát.
Látogatást tettünk a Regensburgban székelő dr. Weiss püspök úrnál, aki bemutatta Regensburg evangélikusságának történetét és speciális helyzetét.
Vendéglátóink elvittek minket Sulzbürgbe, ahol hosszú ideig az esperes székhelye volt.
Ismét sor került közös presbiteri ülésre is, ahol a németországi speciális helyzetről, az egyházból való kilépésről gondolkodtunk közösen.
A látogatás egyik csúcspontja a szombat esti koncert volt, a melyet gyülekezetünk Harmonia Floriana Kórusa tartott, a másik csúcspont a vasárnapi istentisztelet volt, amelyen testvérgyülekezetünket egy csákvári "sziklával" ajándékoztuk meg, az elhangzott igehirdetés igehelyének feliratával:

"1Pt 1, 21 - 2008".

2008. nyarán aug. 3-10-ig tartottuk közös pyrbaumi-csákvári ifjúsági táborunkat a németországi Riedenburgban.

Az Úr áldása nyugodjék testvérkapcsolatunkon, tegye gyümölcsözővé, hogy látszódjék rajtunk Krisztus Urunk szeretete!

A csákvári gyülekezeti élet bemutatása
Történelem
Elérhetőségünk
Állandó gyülekezeti alkalmaink