Testvérgyülekezeti kapcsolatunk Pyrbaummal
Közös ifjúsági tábor Balatongyörökön 2007 augusztusában - beszámoló egy résztvevő tollából

Augusztus 5.-től 12.-ig Pyrbaumból, német testvértelepülésünkből érkezett fiatalok nyaraltak Magyarországon. Ez nem egy átlagos nyaralás volt, hiszen a Csákvári Evangélikusok 10 éves partnerkapcsolatának köszönhetően velünk, a magyar evangélikus ifjúsággal tölthettek egy élményekben gazdag hetet egy balatongyöröki nyaralóban.

Vasárnap busszal felutaztunk a ferihegyi reptérre, ott köszöntöttük őket, majd visszatértünk Csákvárra, mivel a német gyerekek a magyar családoknál szálltak meg a hét első, és utolsó estéjén. Másnap délelőtt megmutattuk az Eszterházi kastély szépségeit, bemutattuk a csákvári Katolikus templomot és annak történetét. Ezenkívül elmentünk lovagolni, megnézhettek néhány ősi magyar állatfajtát, és mindannyian jól éreztük magunkat. Délután indultunk a Balatonra rengeteg csomaggal.

Szerencsére az időjárás volt olyan kedvező, hogy minden nap tudtunk fürödni és röplabdázni, de azonkívül, hogy csocsóztunk, ping-pongoztunk, nagyon fontos volt nekünk az is, hogy ezt a hetet egymással és Istennel együtt töltsük el. A közös énekek, a beszélgetések, a hajókirándulás, és a keszthelyi Festetics kastély megcsodálása csak még jobban egységbe kovácsolta a csapatot. A hét végére kisebb-nagyobb barátságok is kialakultak, és mikor vasárnap elrepültek Ferihegyről, fájdalmas volt a búcsú.

Mindenki nevében mondhatom, hogy nagyon jó volt ez a hét, és bárcsak tovább tartott volna! Az interneten tartjuk néhány gyerekkel a kapcsolatot, és nagyon várjuk a következő találkozást.

Magosi László

Beszámoló az ünnepi istentiszteletről